9 maja dzieci z kółka turystycznego wybrały się na wycieczkę autokarową Szlakiem Piastowskim. Towarzyszył nam pan przewodnik, który pokazał nam Nadgoplański Park Tysiąclecia. Mogliśmy obejrzeć różne okazy ptaków, zwierząt ,ryb.

Na początku zwiedzaliśmy Wieżę w Kruszwicy, która nosi miano Mysiej Wieży. Jej nazwa jest  tłumaczona legendą, kiedy to król Popiel wraz z rodziną został zjedzony przez mściwe myszy. 

Zwiedziliśmy  także podziemia ruin zamkowych. Następnie część z nas weszła na wieżę, która kiedyś liczyła 58 m, a obecnie 32 m. Pokonaliśmy 189 schodów, ale za to z górnego tarasu widokowego z przyjemnością podziwialiśmy zarówno jezioro Gopło, jak i miasto.
Bardzo rozrywkową częścią naszej wycieczki był rejs statkiem „Świtezianka” po Gople. Na koniec naszej wycieczki wszyscy usiedliśmy wokół ogniska i piekliśmy kiełbaski.

Wróciliśmy do Gniezna w dobrych humorach.