Wydarzenia biblioteki

W marcu uczniowie klasy 5b wzięli udział w spotkaniu z pisarzem Łukaszem Wierzbickim, które odbyło się w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Łukasz Wierzbicki jest autorem powieści przygodowych dla dzieci i młodzieży, takich jak: „Afryka Kazika”, „Machiną przez Chiny” czy „Dziadek i niedźwiadek”. W czasie spotkania w barwny sposób opowiadał on o tym, jak został pisarzem oraz jak powstawały jego powieści, a przede wszystkim najnowsza książka „Drzewo”.

W kwietniu uczniowie klasy 2b i 4a mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Anną Zgierun-Łaciną, pisarką, z wykształcenia biologiem, autorką książek edukacyjnych dla dzieci („Inwazja wirusów”, „Wielki napad”) oraz powieści obyczajowych dla młodzieży i dorosłych, a także opowiadań fantastycznych. Spotkanie było bardzo ciekawe, wzbogaciło wiedzę uczniów na temat wirusów i bakterii, a wiele osób zachęciło do przeczytania książek pisarki.