W środę 31 maja uczniowie z klasy 4a wzięli udział w zajęciach literacko-sportowych „Bajkowy zwierzyniec Ignacego Krasickiego”. Zorganizowała je Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Gnieźnie we współpracy z nauczycielami-bibliotekarzami z gnieźnieńskich szkół podstawowych realizujących Narodowy Program Popularyzacji Czytelnictwa. Zajęcia te wpisały się w obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce, ponieważ Ignacy Krasicki był nie tylko XVIII-wiecznym pisarzem, ale także prymasem Polski, którego po śmierci pochowano w katedrze gnieźnieńskiej.

            Uczniowie z naszej szkoły przygotowali inscenizację bajki Ignacego Krasickiego pt. „Kruk i ser” oraz wykonali do niej plakat. Zajęcia odbywały się w różnych częściach Gniezna, m.in. na skwerze przy pomniku św. Wojciecha, w Dolinie Pojednania, przy katedrze oraz na Rynku. Dzieci miały okazję lepiej poznać Ignacego Krasickiego i jego twórczość. Brały udział w różnych konkurencjach literackich i sportowych. Na koniec otrzymały pamiątkowy certyfikat oraz słodki upominek.