We wtorek 28 listopada dzieci z klasy 4a i 4c brały udział w imprezie czytelniczej związanej z serią książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Odbyła się ona w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Gnieźnie.

Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi detektywi, wykonując różne zadania. Odczytywali np. zaszyfrowane wiadomości, posługiwali się lupą, sprawdzali swoją sprawność fizyczną w specjalnie przygotowanej pajęczej sieci, a także rozwiązywali zagadki. Wszyscy z dużym zainteresowaniem słuchali również techników z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Zdradzili oni, jak wygląda warsztat ich pracy. Dzieci mogły dowiedzieć się także, jak prawidłowo przeprowadzić pierwszą pomoc. Na koniec uczestnicy imprezy wykonali legitymacje detektywistyczne, otrzymali certyfikaty i dostali cukierki.

Zachęcamy wszystkich uczniów do czytania książek detektywistycznych, które dostępne są w bibliotece szkolnej, m.in. z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” oraz „Biuro śledcze Tomuś Orkiszek i partnerzy”. Naprawdę warto!