W czwartek 11 października uczniowie klas 7a i 7b mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z twórcą wielu znanych książek, m.in. kontynuacji popularnego „Pana Samochodzika”, panem Arkadiuszem Niemirskim. W trakcie wizyty pisarza w szkole uczniowie mogli dowiedzieć się trochę o biografii p. Niemirskiego oraz historii powstawania jego dzieł.

Atmosfera na spotkaniu była niezwykle pozytywna, gdyż młodzież była bardzo zaciekawiona opowieściami tego autora i jego inspiracjami. Uczniowie zadawali wiele pytań, na które dostawali konkretną, a nieraz zabawną odpowiedź. Na spotkaniu tym można było również nabyć wybraną książkę wraz z autografem pana Niemirskiego.

Zuzanna Libner, kl. 7b