MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodzony jest w październiku od 2008 roku. Jego tradycje sięgają 1999 roku, gdy Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego zainicjowało obchody Dnia Bibliotek Szkolnych, przypadające w czwarty poniedziałek października.

Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych przebiegał pod hasłem: „Czytanie dla pokoju”. Z tej okazji odbyły się zajęcia czytelnicze w klasach 3a, 7a i 8a. Dzieci z kl. 3a wykonały rysunki związane z wojną i pokojem, które pojawiły się na specjalnej wystawce na korytarzu szkolnym. Uczniowie mogli również poznać książki związane z tą tematyką, zakupione do naszej biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

06 grudzień 2022