Pierwszoklasisci już po pasowaniu!

Dnia 27 października 2022 r. odbyło się Uroczyste Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie. Do braci uczniowskiej zostali przyjęci uczniowie klasy Ia i Ib. Zanim jednak nastąpił ten ważny dla każdego pierwszaka moment, uczniowie wystąpili w programie artystycznym. Zaprezentowali w nim swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, wykazali się wiedzą o ruchu drogowym i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole i grupie rówieśniczej, odgadywali zagadki o swojej ojczyźnie. Swoją postawą udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły p. Elżbieta Zacholska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie ”.
Z okazji tej uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.
Zaproszeni rodzice zrobili pamiątkowe zdjęcia swoim pociechom. Ten dzień na długo zostanie pierwszoklasistom w pamięci.
Wszystkim Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

20 listopad 2022