Wicemistrzostwo naszych koszykarzy !!!

Dnia 22 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie odbyły się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Mistrzostwa Gniezna w koszykówce chłopców.

Drużyny rywalizowały w dwóch grupach. Nasza szkoła po losowaniu znalazła się w grupie „B” z SP 1 i SP 2. W grupach mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”.

Nasza drużyna pokonała zespół SP1 24:5 i uległa gospodarzom turnieju - SP2 5:40. Tym samym z drugiego miejsca w grupie awansowała do półfinału, w którym spotkała się z SP 3. Ten ciekawy mecz nasi koszykarze rozstrzygnęli na własną korzyść w stosunku 21 : 7 i awansowali do głównego finału, ponownie spotykając się z SP 2. Drużyna gospodarzy kolejny raz odniosła zwycięstwo i wygrała cały turniej.

Na szczególne uznanie zasługuje sukces naszych uczniów, którzy w Mistrzostwach zajęli II miejsce.

Szkołę reprezentowali: Igor Buczak, Dawid Koralewski, Stanisław Lorek, Karol Szeszycki, Piotr Wachowski, Igor Kaszyński, Bartosz Dymiński i Michał Dąbrowski.

Zespół przygotowali i prowadzili nauczyciele wf: p. Jarosław Glinkowski i p. Michał Hawłasewicz.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

24 luty 2023