DRZWI OTWARTE

2 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Gnieźnie zostały zorganizowane Drzwi Otwarte. W tym dniu przybyli w nasze progi wyjątkowi goście: przyszli pierwszoklasiści wraz z rodzicami. Witali ich nauczyciele oraz uczniowie przebrani za bohaterów książek Henryka Sienkiewicza. Na początku, w czasie krótkiego spotkania z dyrekcją, przedstawiono zasady rekrutacji oraz sposób funkcjonowania placówki.

Później nadszedł czas poznawania szkoły: kolorowych sal lekcyjnych, wyposażonych w nowoczesne pomoce dydaktyczne, tablice interaktywne i komputery, a także biblioteki, świetlicy, pracowni językowej i informatycznej. Dzieci brały udział w zabawach na interaktywnej podłodze oraz z chustą animacyjną, uczestniczyły w kodowaniu na dywanie oraz w zajęciach z robotyki. Odwiedziły także szachową krainę oraz próbowały swych sił na ściance wspinaczkowej w świetlicy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: zarówno mali sportowcy, przyrodnicy, informatycy, jak i znawcy angielskich słówek oraz miłośnicy książek, muzyki i prac plastycznych. Przyszli pierwszoklasiści spisali się doskonale, a wykonane zadania zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

W tym szczególnym dniu dzieci mogły chociaż przez chwilę poczuć, jak to jest być uczniem Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie, uczyć się – dobrze się przy tym bawiąc oraz z zapałem rozwijać swoje zainteresowania i talenty.

Zapraszamy do naszej szkoły!

07 marzec 2023