Dzień Świętego Patryka

W naszej szkole w dniu 17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Uczniowie wszystkich klas byli ubrani w kolorze zielonym, zaś najmłodsi nosili samodzielnie wykonane przez siebie zielone opaski na głowę przyozdobione koniczynką lub kapelusikiem. Wszystkie dzieci miały możliwość sfotografowania się na tle ścianki tematycznej z leprikonem ustawionej na szkolnym korytarzu.

Dzieci z klas I-III na zajęciach języka angielskiego oglądając filmiki poznawały postać św. Patryka, jego historię oraz zdobywały wiadomości o Irlandii, której patronem jest ten święty. Efektem tych zajęć były prace plastyczne wykonane przez dzieci przedstawiające symbole związane z tym świętem i Irlandią. Prace najmłodszych uczniów ozdobiły szkolny korytarz.

Uczniowie klas starszych zapoznali się z prezentacją o św.Patryku i Irlandii wykonaną przez uczennicę klasy VII. Zdobytą wiedzę sprawdzili rozwiązując quiz tematyczny.

20 marzec 2023