MAŁE SPOTKANIA Z WIELKIM SPORTEM

W dniu 24 kwietnia do Naszej szkoły zawitali zawodnicy reprezentacji Polski w hokeju na trawie i zawodnicy z zespołu UKH Startu Gniezno 1954 wraz z trenerem.

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie prowadzonym przez Polski Związek Hokeja na Trawie pt: „PRZEZ POLSKĘ Z HOKEJEM NA TRAWIE”.

Spotkanie odbyło się także w ramach projektu prowadzonego w Naszej szkole „MAŁE SPOTKANIA Z WIELKIM SPORTEM” i miało na celu przybliżenie dyscypliny sportowej jaką jest hokej na trawie.

Uczniowie z klas 4A, 4B i 3A mogli dowiedzieć się jaki sprzęt jest potrzebny do uprawiania tej dyscypliny. Zawodnicy zaprezentował i omówił w ciekawy sposób jak używamy kija do hokeja na trawie oraz zaprezentował strój bramkarski. Następnie każdy z uczestników tych zajęć mógł spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportowej poprzez prowadzenie piłki kijem lub oddania strzału na bramkę bramkarzowi reprezentacji Polski. Na koniec odbył się mecz pokazowy w wykonaniu przybyłych zawodników oraz rzuty karne.

Dodatkowo nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe zdjęcia reprezentacji Polski w hokeju na trawie na, których mogli zebrać autografy od przybyłych gości.

Ta nietypowa i wyjątkowa lekcja dała wiele radości naszym małym uczniom z klas czwartych i trzecich.

Serdeczne podziękowania kierujemy do trenera Jakuba Stranza i zawodników na co dzień trenujących tą dość wymagającą dyscyplinę sportu za wizytę i ukazanie w bardzo ciekawy sposób hokeja na trawie.

07 maj 2023