Europejski Dzień Języków Obcych

W piątek 23 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Jest to święto organizowane przez Radę Europy od 2001 roku w dniu 26 września. Celem obchodów Europejskiego Dnia Języków jest uświadomienie uczniom różnorodności językowej Europy oraz promocja nauki języków obcych.

Uczniowie starszych klas mieli możliwość wystąpić w pokazie mody na wybiegu na korytarzu szkolnym prezentując ubrania oraz rekwizyty charakterystyczne dla wybranego przez siebie kraju europejskiego. Poza prezentacją stroju, uczestnicy mieli za zadanie przedstawić się po angielsku, a następnie powiedzieć kilka zdań w języku kraju, który reprezentowali. Najczęściej wybieranym krajem okazała się Francja. Pojawiła się również Hiszpania, Ukraina, Włochy oraz Norwegia.

Natomiast uczniowie z klas drugich i trzecich wykonali prace o tematyce wakacyjnej. Poszczególne elementy obrazka zostały podpisane w języku angielskim.

Nasi najmłodsi z klas pierwszych zaprezentowali podpisane w języku angielskim wizerunki poznanych na lekcji małych stworzonek – Bugsów.

27 listopad 2022

języki obce