MAŁE SPOTKANIA Z WIELKIM SPORTEM - HOKEJ NA TRAWIE

MAŁE SPOTKANIA Z WIELKIM SPORTEM - HOKEJ NA TRAWIE

W dniu 2 października do Naszej szkoły zawitali zawodnicy reprezentacji Polski w hokeju na trawie i zawodnicy z zespołu UKH Startu Gniezno 1954 wraz z trenerem.

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie prowadzonym przez Polski Związek Hokeja na Trawie pt: „PRZEZ POLSKĘ Z HOKEJEM NA TRAWIE”.

Spotkanie odbyło się także w ramach projektu prowadzonego w Naszej szkole „MAŁE SPOTKANIA Z WIELKIM SPORTEM” i miało na celu przybliżenie dyscypliny sportowej jaką jest hokej na trawie.

Uczniowie z klas 4A i 4B mogli dowiedzieć się jaki sprzęt jest potrzebny do uprawiania tej dyscypliny. Zawodnicy zaprezentowali i omówili w ciekawy sposób jak używamy kija do hokeja na trawie oraz zaprezentowali strój bramkarski. Następnie każdy z uczestników tych zajęć mógł spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportowej poprzez prowadzenie piłki kijem lub oddania strzału na bramkę bramkarzowi reprezentacji Polski (Rafałowi Banaszakowi).

Na koniec odbył się mecz pokazowy w wykonaniu przybyłych zawodników z Naszymi dzielnymi uczniami oraz rzuty karne.

Dodatkowo nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe zdjęcia reprezentacji Polski w hokeju na trawie na, których mogli zebrać autografy od przybyłych gości.

Ta nietypowa i wyjątkowa lekcja dała wiele radości naszym małym uczniom z klas czwartych.

Serdeczne podziękowania kierujemy do trenera Jakuba Stranza i zawodników na co dzień trenujących tą dość wymagającą dyscyplinę sportu za wizytę i ukazanie w bardzo ciekawy sposób hokeja na trawie.

Date

09 październik 2023

Tags

sport