Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był obchodzony w naszej szkole 29 września. Z tej okazji dzieci z klas 2a i 2b poznały „Bajkę o Wiśle”, zaprezentowaną w formie teatrzyku kamishibai.

Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – teatr, sztuka) to teatrzyk obrazkowy wywodzący się z Japonii. Kolejne ilustracje prezentowane są w specjalnej drewnianej skrzynce (butai). Dzieci oglądając je, słuchają równocześnie odczytywanej historii.

Tym razem dzięki edukacyjnej „Bajce o Wiśle” uczniowie mogli poznać bieg największej polskiej rzeki od źródeł aż do ujścia. Dowiedzieli się wiele o florze i faunie oraz poznali liczne miejsca, przez które przepływa Wisła.

Teatrzyk kamishibai oraz karty do niego zostały zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

27 listopad 2022