III miejsce w unihokeju

W hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 przy ulicy Łubieńskiego w Gnieźnie, w poniedziałek 14 listopada 2022 roku, z okazji 35 rocznicy nadania Szkole Podstawowej Nr 5 w Gnieźnie imienia Arkadego Fiedlera odbył się turniej unihokeja drużyn mieszanych składających się z dziewczyn i chłopców z rocznika 2011 i młodsi.

W zawodach wzięło udział 7 szkół podstawowych z terenu miasta Gniezna: SP 1, SP 2, SP 3, SP 5, SP 6, SP 9 i SP 8. Szkoły podzielono na dwie grupy i rozgrywki rozpoczęły się meczami grupowymi.

Nasza reprezentacja rozlosowana została do grupy B wraz ze szkołami SP 3 i SP 5. Dziewczyny i chłopcy stanęli na wysokości zadania wygrywając swoją grupę dostarczając wiele emocji, ponieważ każdy mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść po rzutach karnych.

W półfinale Nasza drużyna doznała minimalnej porażki przegrywając z SP 2 1:0, pomimo porażki Nasz zespół wywalczył ostatecznie III miejsce w tym turnieju pokonując SP 5 znów w rzutach karnych 5:4.

Na zakończenie turnieju zespoły, które zajęły miejsca na podium otrzymały pamiątkowe medale.

Naszą szkołę reprezentowali: Laura Fiedor, Lena Skory, Julia Trzosek, Oliwia Cyprych, Miłosz Glubiak, Alan Mitulski, Kamil Krauze, Vadim Svyrydenko i Olek Meller.

Zespół przygotowali i prowadzili:  p. Katarzyna Piór i p. Tomasz Ostrowski.

SERDECZNIE  GRATULUJEMY!!!

27 listopad 2022