W naszej szkole jest realizowany program antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”. Jest to cykl lekcji opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

Podczas lekcji uczniowie dowiadują się nie tylko o negatywnych skutkach zdrowotnych, ale także nabywają umiejętności asertywności, sztuki mówienia NIE.

Uczniowie dowiedzieli się, że za pieniądze wydane na zakup papierosów w ciągu roku, można by kupić po 2 laptopy dla każdego dziecka. Wszyscy uczniowie byli zaskoczeni składem papierosa i dymu papierosowego. Uczniowie dowiedzieli się, że liczba osób palących w Polsce jest coraz mniejsza i obecnie aż 76% dorosłych Polaków nie pali papierosów. Uczniowie po cyklu zajęć z dumą deklarowali, że nie będą nigdy palić.