logo klub bezpiecznego puchatka„Klub Bezpiecznego Puchatka” jest Ogólnopolskim Programem Edukacyjnym, który wpisuje się  w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. Nasza szkoła również przyłączyła się do udziału w tym programie. Celem akcji jest uczenie uczniów bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, czy w czasie zabawy. Poprzez zajęcia prowadzone przez nauczycieli, konkursy, prelekcje uczniowie poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dodatkowo program został rozbudowany o materiały związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności.