29 września 2017

 

W naszej świetlicy, proponujemy dzieciom z klas I program „Przyjaciele Zippiego”. Jest  to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który w trakcie 24 spotkań kształtuje i rozwija ich umiejętności psychospołeczne  Uczy  jak radzić sobie ze zmianami i wyzwaniami, jak rozwiązywać konflikty i dobrze funkcjonować w grupie. Jest to jedyny program, w którym z małymi dziećmi rozmawia się między innymi na temat śmierci i uczuć, jakie towarzyszą nam w sytuacji utraty kogoś bliskiego. Realizując zajęcia,  zachęcamy dzieci do  analizowania sytuacji życiowych i zastanawiania się nad możliwościami postępowania w tych sytuacjach i konsekwencjami ich wyborów, ale nie dajemy gotowych rozwiązań.   Punktem wyjścia do rozmów z dziećmi jest 6 historii  z życia pewnego rodzeństwa i ich przyjaciół, zaś  tytułowy Zippi, to patyczak należący do Tiga- bohatera opowiadań.

Dzięki mamie Kuby i Filipa w naszej świetlicy zamieszkały aż 4 patyczaki. Na razie trwają dyskusje jak je nazwać.