W październiku pracowaliśmy w dalszym ciągu nad integracją grup, poprawnym zachowaniem. Była nauka zachowania się przy stole, rozmowy na temat poprawnego odnoszenia się nie tylko do nauczycieli, ale przede wszystkim do kolegów. W końcu świetlica do dobre miejsce na tego typu rozmowy. Przy okazji dzieci miały też okazję poćwiczyć wiązanie butów i samodzielne ubieranie się, co nie każdemu jeszcze przychodzi łatwo. Z uwagi na specyfikę miesiąca hasłem przewodnim był dla nas patriotyzm. Uczyliśmy się między innymi hymnu państwowego, hymnu szkoły. Wykonywaliśmy różnymi technikami symbole Polski: flagę i godło oraz czytaliśmy i omawialiśmy opowiadania historyczne. Ostatnia część miesiąca to czas refleksji i wspomnień o tych, którzy odeszli z uwagi na zbliżający się 1 listopada.