Aktualności

"Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze"

Wprawdzie wosku nie laliśmy, ale z okazji Andrzejek w świetlicy pobawiliśmy się we wróżenie. Było przekłuwanie serca z imionami oraz "marsz butów". Porozmawialiśmy o zwyczajach związanych nie tylko z Andrzejkami, ale też z Katarzynkami. Jako że wróżenie kojarzy się z czarownicami, dzieci, pracując w grupach, namalowały ogromne czarownice, które przyozdobiły korytarz przy świetlicy.

W listopadzie wspominaliśmy też zmarłych ze szczególnym uwzględnieniem bohaterów narodowych. Z uwagi na rocznicę śmierci naszego patrona Henryka Sienkiewicza malowaliśmy jego portret, czytaliśmy niektóre z jego opowiadań, uczyliśmy się w dalszym ciągu hymnu szkoły. Towarzyszyła nam jesień i jak przystało na tę porę roku próbowaliśmy ją zobrazować różnymi technikami. Czytaliśmy też wiersze, opowiadania, śpiewaliśmy piosenki, wykonaliśmy obrazkową "burzę mózgów".