MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Co roku w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Tu kwitnie wyobraźnia”.

Naszą bibliotekę odwiedziły klasy pierwsze. Dzieci mogły poznać księgozbiór oraz nauczyć się korzystania z niego. Przed nimi wiele wrażeń czytelniczych w ciągu najbliższych 8 lat.

W październiku pan Paweł Trygalski przybliżył także uczniom „Gwiezdne wojny”, których jest wielkim fanem. Zapraszamy do wypożyczania książek o tej tematyce.

W naszej szkole odbyło się również spotkanie autorskie z p. Agnieszką Kulbat, w którym uczestniczyły klasy siódme. Ta młoda pisarka jest autorką książek młodzieżowych, takich jak „Mojra” (2 części) i „Bujda”. Przybyła ona do naszej szkoły na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, a spotkanie odbyło się w ramach projektu Królewskie Gniezno Czyta 2023 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy do naszej biblioteki szkolnej, nie tylko z okazji jej święta.

25 listopad 2023