W hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 przy ulicy Łubieńskiego w Gnieźnie w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piątek  07 października 2022 roku odbyły się Mistrzostwa Gniezna Szkół Podstawowych w unihokeju w kategorii dziewcząt.

W zawodach wzięło udział 6 szkół podstawowych z terenu miasta Gniezna: SP 2, SP 3, SP 5, SP 6, SP 9 i SP Milenium. Szkoły podzielono na dwie grupy i rozgrywki rozpoczęły się meczami grupowymi.

Nasza reprezentacja rozlosowana została do grupy B wraz ze szkołami SP 2 i SP 5. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania wygrywając swoją grupę.

SP 6 – SP 2                          2:1

SP 6 – SP 5                          1:0

W efekcie odniesionych dwóch zwycięstw, zmierzyliśmy się w półfinale ze szkołą, która zajęła drugie miejsce w grupie A. Były to dziewczęta z SP 9.

Półfinał był bardzo zacięty. Nasze dziewczyny początkowo prowadziły 1:0 ale rywalki doprowadziły do wyrównania. W regulaminowym czasie gry nie było rozstrzygnięcia dlatego doszło do dogrywki, która również nie przyniosła zmiany rezultatu. W związku z brakiem rozstrzygnięcia nastąpiły rzuty karne w których Nasza reprezentacja zatriumfowała, karnego na wagę zwycięstwa strzeliła Alicja Cieślewicz.

W finale Nasze dziewczęta spotkały się z reprezentacją ze Szkoły Podstawowej Milenium. W tym meczu Wiktoria Bonisławska szybko zdobyła bramkę na 1:0 i ten wynik utrzymały do końca spotkania finałowego.

To zwycięstwo dało Naszym zawodniczkom pierwsze miejsce w tych zawodach i tytuł

Mistrzyń Gniezna w unihokeju dziewcząt,   co jest ogromnym sukcesem, ponad to będą reprezentowały Nasze miasto w kolejnych rozgrywkach o tytuł Mistrza Powiatu Gnieźnieńskiego.

Na zakończenie turnieju zespoły, które zajęły miejsca na podium otrzymały pamiątkowe medale.

Nasząszkołę reprezentowały:Wiktoria Bonisławska, Alicja Cieślewicz, Agata Kiełczewska, Julia Przybylska, Daria Witke, Laura Fiedor i Lena Skory.

Zespół przygotowali i prowadzili: p. Tomasz Ostrowski i p. Michał Hawłasewicz

SERDECZNIE  GRATULUJEMY!!!