9 maja od wczesnych godzin rannych wyruszyliśmy w doskonałych nastrojach w kierunku Torunia.Pierwszym punktem programu bylo Planetarium, którym dzieci się zachwyciły. Następnie braliśmy udział w warsztatach doświadczeń. Młodzi chemicy robili próby stworzenia musujacej tabletki a pan przeprowadzajacy eksperymenty miał taki zapał i entuzjazm, że dzieci nie mogą się doczekać kiedy rozpoczną naukę chemii. Po lekcjach czekał na nas pan przewodnik, który opowiadał legendy i historie toruńskie oraz pokazal dom Kopernika. Następnie wyrabialiśmy pierniki . Po przerwie obiadowej i zakupach pamiątek byliśmy na pokazie ręcznie robionych cukierków i lizaków. Ostatnim punktem programu był Dom legend w którym Pani w zabawny sposób ukazała wszystkie toruńskie legendy. Pogoda nam dopisała, humory także. To była wspaniała wycieczka, o czym mogliśmy napisać w swoich zeszytach.