Po raz kolejny do akcji „Czytajmy głośno naszym dzieciom”  w klasie 1A włączyli się rodzice i starsze rodzeństwo. Tym razem była to lektury -  „Nasza mama czarodziejka” Joanny Papuzińskiej .Jest to  zbiór opowiadań o trójce dzieci i ich niezwykłej mamie, która ma na wszystko  znalazła sposób, potrafiła  nawet czarować. W parku igłą do szycia odczarowała wielkoluda, okazał się nim zwyczajny chłopiec, który wcześniej był bardzo zarozumiały, uważał się za najmądrzejszego, najsilniejszego, najważniejszego i naj.., naj.., chodził nadęty i dlatego zrobił się wielkoludem. Dzieci słuchały z wielkim zaciekawieniem oczekując , na kolejny rozdział. Książka J. Papuzińskiej jest napisana z ogromnym poczuciem humoru i wyobraźni ,uczy odwagi i bawi.

W drugiej części ‘’Czytajmy głośno naszym dzieciom”, uczniowie poznawali przygody małego Wojtka na podstawie książki -„ Jak Wojtek został strażakiem”. Dzieci  w trakcie słuchania nawiązywały do własnych doświadczeń, dotyczących bezpieczeństwa  w domu.

Czekamy na kolejne zajęcia-„ Czytajmy głośno swoim dzieciom”, a rodzicom dziękuję za zaangażowanie.