W dniu dzisiejszym dzieci z klasy 1 a ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie, spotkały się z p. Klaudią Piórek- dwukrotną Mistrzynią Świata w Karate, wielokrotną Mistrzynią Europy i Polski, absolwentką naszej szkoły.Mistrzyni przybliżyła dzieciom ogromny zasób wiedzy na temat sportów walki, opowiedziała pierwszakom o treningu karate, zaprezentowała strój zawodnika, przeprowadziła trening w strojach kimono,dzieci uczyły się pchnięć , ciosów, podcięć,padów i obrotów. Dzieci poznały również formę okrzyku stosowanego w treningu , specyficzną i trudna technikę jego wykonania. Na koniec pani Klaudia Piórek wykonała świetny pokaz technik karate, przyjęty przez pierwszaków wielkimi brawami.

Najważniejszym przesłaniem dzisiejszego spotkania ze słynnym sportowcem jest motto: KARATE TO SPOSÓB OBRONY - NIGDY ATAKU

Bardzo dziękujemy p. Klaudii Piórek za poświęcony czas i ciekawe zajęcia, życzliwość i uśmiech.