16 lutego 2017 roku klasa 2a udała się z wizytą do Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, gdzie odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Gadzińską, pisarką książek i bajek dla dzieci, autorką znanej i lubianej serii książek o przygodach tytułowej bohaterki - Skloty.

Podczas spotkania Agnieszka Gadzińska w dowcipny sposób przedstawiła siebie i swoją twórczość. Opowiadała o swoim warsztacie literackim, o drodze, jaką musi przebyć pomysł na książkę, aby trafił w formie opowiadania do czytelnika.

Autorka odpowiedziała na wszystkie pytania młodych czytelników i zachęciła do aktywnego czytania, gdyż w książkach odnajdujemy bezcenne wartości i postawy życiowe.

Uczniowie mieli możliwość osobistego kontaktu z pisarzem, uzyskania autografu oraz  zakupu książki.