W tym roku ten dzień obchodzony jest pod hasłem „Depresja”- porozmawiajmy o niej. Do wyboru były 2 zadania. Uczniowie klasy IA podjęli się realizacji każdego z nich. Zadanie pierwsze polegało na wykonaniu obrazka na poprawę nastroju, natomiast  zadanie drugie to praca techniczna z  balona , mąki i dowolnych dekoracji ,tzw. ”Gnieciuszek ”.Ponadto uczniowie klasy  IA mieli przeprowadzić wywiad z panią intendentką  z naszej szkoły. Pani Kinga bardzo chętnie przyjęła nasze zaproszenie .Dzieci przygotowały dla gościa różne pytania, dotyczące  pracy ,układania jadłospisu, wartości odżywczych warzyw i owoców. Rozmawialiśmy też o kulturze spożywania posiłków w naszej stołówce. Na kolejnych lekcjach rozmawialiśmy wiele o swoich emocjach, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. W ramach Światowych Dni Zdrowia ,a także wiosennej pogody-braliśmy udział w warsztatach kulinarnych, samodzielnie przygotowując wiosenne ,zdrowe śniadanie. Wszyscy uczniowie przystąpili do pracy z wielką ochotą .