Jeżeli dzieci nauczą się doceniać siebie, będą też szanować innych oraz będą łatwiej radzić sobie z nowymi wyzwaniami.

Każdy ma swoje mocne strony. Każdy ma też słabości. Jedni wolą rozwijać to, co już im dobrze wychodzi, inni biedzą się nad pozbyciem słabości. Jedna i druga strategia pomaga się rozwijać, jednak ta pierwsza droga pozwala nam docenić siebie, poczuć się  silnymi i wyjątkowymi. Wydawnictwo Operon stworzyło kampanię społeczną „Mamy mocne strony – razem możemy więcej”, która  wspiera uczniów w odkrywaniu ich mocnych stron. Cele kampanii to pokazanie dzieciom,  że ich siłą są mocne strony, budowanie poczucia własnej wartości, budowanie poczucia wzajemnego szacunku i akceptacji.  W kampanii bierze udział, znana i lubiana przez dzieci postać Bratka, który jest bohaterem przedstawienia połączonego z warsztatami. Pomaga on zrozumieć im, że w każdym z nich kryje się wyjątkowy talent. Klasa 3b korzystając z materiałów udostępnionych przez Wydawnictwo spróbowała znaleźć nie tylko mocne strony każdego ucznia, ale także swojej klasy. Stworzyła mapę mocnych stron klasy. Okazało się, że najmocniejszą stroną 3b jest  to, że wszyscy w niej lubią ruch i są ciekawi, a także ugodowi, pomysłowi, lubią myśleć i rozmawiać, a niektórzy nawet lubią się uczyć!  Podczas warsztatów  powstało także drzewo mocnych stron 3b. W  jego  tworzeniu niemały udział miały także mamy uczniów 3b.