W piątek, 2 czerwca uczniowie klas 1 a i 2d wybrali się na wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Manufakturze słodyczy „Słodkie Czary Mary”, w której ręcznie produkuje się cukierki i lizaki. Na początku każdy uczestnik warsztatu oglądał pokaz wyrobu karmelu na bazie naturalnych składników. Potem dzieci własnoręcznie wykonywały lizaki – Minionki, według swojego pomysłu wykorzystując masę karmelową. Gotowe lizaki zostały zapakowane, a każdy z nas otrzymał jeszcze cukierki własnej produkcji.

Po takich słodkich warsztatach ruszyliśmy w dalszą podróż do Laboratorium Wyobraźni. Laboratorium jest pierwszym w Wielkopolsce centrum nauki, skierowanym do młodych ludzi, mającym na celu rozbudzić ciekawość świata, rozwijać wyobraźnię, a także zainteresować ich naukami ścisłymi. Ta w  kreatywny, ciekawy sposób spędziliśmy wolny czas w trzech strefach: Zaplątany Umysł, Ekperymentarium II, Nie wahaj się – baw się!

Rozwiązywaliśmy łamigłówki i zagadki logiczne, gdzie nawet najbardziej błyskotliwy umysł może się zaplątać. Następnie w Ekperymentarium odbyły się zajęcia laboratoryjne. Samodzielnie przeprowadzaliśmy eksperymenty i badania pod czujnym okiem eksperta z dziedziny chemii. Ostatnim punktem programu była interaktywna wystawa składająca się z 12 stanowisk prezentujących różne efekty związane z działaniem wahadeł.

W radosnych humorach i pełni wrażeń wróciliśmy do Gniezna.