Aktualności

31 maja klasa 3a i 3d wybrały się na wycieczkę do kopalni soli w Kłodawie. Na początku poznaliśmy historię powstania złóż kłodawskich. Kopalnia ta słynie z wydobywania soli kamiennej o barwie białej oraz unikalnej różowej. Właśnie ta różowa wzbudziła nasz największy zachwyt. Powstała ona ponad 200 mln lat temu z odparowania mórz i oceanów.

Po zjeździe windą z zawrotną prędkością 6 m/s znaleźliśmy się na poziomie ponad 600 m pod powierzchnią ziemi. Przechodziliśmy długimi chodnikami, widzieliśmy piękną kaplicę św. Kingi – patronki górników solnych. Po dalszej wędrówce dotarliśmy do Komory Drakuli. Wszystkim podobała się również ogromna  sala koncertowa, gdzie występują orkiestry. Wycieczka zakończyła się zakupem pamiątek – wielu z nas kupiło lampy solne oraz sól do kąpieli.

Wyjazd ten uważamy za bardzo udany. 

godlorp 

Dziennik elektroniczny

mobil300

MegaMisja

MegaMisja

 

English is Fun! - Blog

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem