4 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły poznali ciekawa formę sportu jeździeckiego - kaskaderkę konną. W tym dniu w Gnieźnie po raz pierwszy zrekonstruowano oddział ułanów gnieźnieńskich - 3 Pułk Ułanów Gnieźnieńskich oraz zorganizowano 3 dniowy rajd konny szlakiem historycznego oddziału ułanów na trasie Gniezno-Szubin. Na placu św. Wojciecha otwarcia uroczystości dokonał Prezydent Tomasz Budasz, przedstawiciele 17 pułku Ułanów Wielkopolskich, wnuczka Edwarda Grabskiego- założyciela 3 Pułku Ułanów Gnieźnieńskich. Oprócz wspaniałej lekcji historii - Ułani mieli wierne repliki mundurów, broni oraz ekwipunku jeździeckiego, uczniowie mogli podziwiać pokazy Pawła Apolinarskiego - najlepszego kaskadera konnego w Polsce. Paweł Apolinarski - najlepszy polski kaskader konny, specjalizujący się na co dzień w dżygitówce- pokazach konnych w strojach kozaków, pokazał zebranej młodzieży niesamowita sprawność fizyczną z elementami akrobatyki.