Europejski Dzień Języków Obcych

W naszej szkole w dniu 26 września był obchodzony Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie wysłuchali audycji, w której zapoznali się z rozmaitymi ciekawostkami związanymi z nauczanym u nas językiem angielskim i niemieckim. Uczennica klasy VIII przeczytała ukraiński wiersz.
Następnie uczniowie otrzymali do wykonania różne zadania. Pierwszoklasiści wykonali wspólną pracę plastyczną zatytułowaną: "Jak szczeka pies w różnych krajach". Uczniowie klas II, III i IV zespołowo rozwiązywali zadania interaktywne w aplikacji Wordwall dotyczące pozdrowień w różnych językach. Młodzież z klas V-VIII rozwiązywała quiz interaktywny w aplikacji Kahoot zawierający pytania testujące wiedzę na temat języków.
W kolejnym tygodniu uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w projekcie "Klasowa nowa mowa". Zadanie poległo na wymyśleniu przez każdą z klas zasad tworzenia nowego języka, a następnie ułożenie z ich wykorzystaniem około 20 słów. Następnie uczniowie uczyli wymyślonych przez siebie słów koleżanki i kolegów z innych klas. Realizacja zadania przyczyniła się do integracji zespołu klasowego oraz dostarczyła mnóstwo świetnej zabawy.

28 wrzesień 2023