Dzień św. Patryka w SP6

W naszej szkole 18 marca obchodziliśmy Dzień św. Patryka. Aby uczcić ten dzień wielu uczniów założyło ubranie w zielonym kolorze (narodowy kolor Irlandii). Każda klasa udekorowała drzwi swojej sali lekcyjnej motywami związanymi ze Świętym, legendami związanymi z tym dniem oraz symbolami Irlandii, którą św. Patryk ewangelizował. Zwycięskie klasy uzyskały prawo zwolnienia z obowiązku wykonywania prac domowych odpowiednio na jeden, dwa lub trzy dni.

W ramach lekcji języka angielskiego klasy wraz z nauczycielem uczestniczyły w grze terenowej polegającej na odszukiwaniu pomieszczeń w szkole według załączonego klucza. Na placu zabaw, który był finałowym miejscem, uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania o św. Patryku i Irlandii (na podstawie obejrzanego przed zabawą filmiku). Nagrodą były czekoladowe monety związane z legendarnym garnkiem złota ukrytym na końcu tęczy przez leprechauny (baśniowe skrzaty). Zabawie towarzyszyły ogromne emocje oraz dużo śmiechu.

Jako podsumowanie tego święta uczniowie pod koniec lekcji rozwiązywali zadania interaktywne.

Również na szkolnym korytarzu młodzież mogła za pomocą kodu QR pobrać, a następnie wziąć udział w tematycznym quizie.

22 marzec 2024