dziemiW związku z obchodami „ Dnia Ziemi” w dniu 23.04.15 w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny pod nazwą „ Ratujmy Ziemię”. W konkursie wzięli udział reprezentanci klas pierwszych. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę ekologiczną biorąc udział w 5 konkurencjach. Głównym celem konkursu było wzbogacenie wiadomości o świecie przyrody, kształtowanie przyjaznej postawy wobec środowiska naturalnego oraz kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie.

Podczas konkursu uczennice z klasy 1 d przedstawiły krótką inscenizację tematyczną wprowadzającą w zagadnienia ekologiczne.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu ekologii oraz efektywną współpracą, która przełożyła się na wyniki konkursu:

I miejsce- klasa 1 c

II miejsca- klasa 1 f

III miejsca- klasa 1a

Zwycięska klasa otrzymała Trzmielinę, roślinę którą wspólnie zasadzą w szkolnym ogródku.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w podziękowaniu za udział w konkursie.