Kuchenne rewolucje 6b
Przed świętami na lekcji wychowawczej w naszej klasie zrodził się pomysł na wspólne warsztaty pieczenia ciast. Szybko znalazły się chętne i wspólnie poprzez ankietę na Formsie wybrałyśmy rodzaj wypieków. Prawie jednogłośnie wygrała babka marmurkowa. Umówiliśmy się na środę przed Wielkanocą. Dokładnie o dziewiątej rano zabrałyśmy się do pieczenia. Podczas pracy wzajemnie obserwowałyśmy się – miałyśmy włączone kamerki, rozmawiałyśmy, dzieliłyśmy się doświadczeniem, radami dotyczącymi pieczenia. Dla większości z nas nie była to premiera, Po godzinie ciężkiej pracy wyszły pyszne babki, które zjadłyśmy ze smakiem. To spotkanie bardzo nam się spodobało, więc chcemy spotykać się częściej i dalej wypiekać cuda. Mamy cichą nadzieję, że dołączy do naszej grupy jakiś kolega.
Tosia, Laura, Ola, Sandra, Matylda, Martyna, Marta
NA TALERZU ZDROWO I KOLOROWO
W naszej szkole również w trakcie edukacji zdalnej nie zapominamy o zdrowym odżywianiu. W ramach projektu "Zdrowo jem, więcej wiem!", drugoklasiści wspólnie przygotowywali zdrowe i kolorowe kanapki. Smacznego!
Easter in England
Wielkanoc w Wielkiej Brytanii obchodzona jest w nieco inny sposób niż w Polsce. Główną różnicą jest to, że Brytyjczycy nie święcą potraw w kościołach. Świąteczna kuchnia Zjednoczonego Królestwa również rządzi się swoimi prawami. Na Wielkanocnym stole, oprócz czekoladowych jajek i wielkanocnego zająca, znajdziemy bułeczki z charakterystycznym krzyżem (hot cross buns) oraz ciasto pokryte warstwą marcepanu i masy migdałowej (Simnel cake). W Wielkiej Brytanii dzieci bawią się w różne zabawy, min. toczenie jajek po trawniku z górki (Egg Rolling) oraz polowanie na jajka (Egg Hunt).
Tych i wielu, wielu innych ciekawostek dowiedzieliśmy się dzięki udziale w projekcie polegającym na wymianie kartek i ulotek Świątecznych ze szkołą w Wielkiej Brytanii.
W projekcie brali udział chętni uczniowie z naszej szkoły (klasy 4b, 6a, 6b i 6c) oraz uczniowie klasy 5 szkoły podstawowej w Ashton
Projekt okazał się wspaniałym pomysłem, któremu towarzyszyło dużo pozytywnych emocji i zaangażowania.
Pomysłodawcą i opiekunem projektu była nauczycielka języka angielskiego - Kasia Michalska.