sejmikW dniu 27 maja 2015 roku w Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie odbył się II Sejmik Samorządów Uczniowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych miasta Gniezna, pod hasłem: „Samorząd Uczniowski współpracuje”. Społeczność uczniowską naszej szkoły reprezentowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: przewodniczący Gerard Kaszyński, Aleksandra Banaszak, Zuzanna Chełek i Ewelina Wojtkowiak. Zaprezentowali oni najciekawsze nowatorskie działania, podejmowane zarówno w obecnym roku szkolnym, jak i w latach poprzednich. Następnie uczestnicy wysłuchali wykładu „Współpraca samorządów uczniowskich z nauczycielami, rodzicami oraz środowiskiem”  mgr Elżbiety Sobczak-Nęckiej, trenerki projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Współpracy”.

W czasie sejmiku odbyły się także miniwarsztaty w podgrupach. Uczniowie mieli wówczas okazję do wymiany doświadczeń oraz otrzymania dobrych rad od starszych kolegów z innych szkół. Podsumowanie nastąpiło podczas sesji plenarnej. Uczestnicy przedstawili dorobek warsztatowy i doszli do wspólnych ustaleń, które będą realizowane w nowym roku szkolnym.