DSCN0526Pierwszy września przywitał nas pochmurnym niebem, dając znak, że skończyło się upalne lato i czas już wracać do szkoły. Tuż przed godziną 9.00 na boisku zrobiło się tłoczno i gwarno. Dzieci, rodzice i nauczyciele zebrali się, aby  rozpocząć nowy Rok Szkolny 2014/2015.

Starsi uczniowie z uśmiechem witali się z kolegami i koleżankami. Dla 131 pierwszoklasistów było to pierwsze spotkanie w tak szerokim gronie. Maluchy gościły wcześniej w szkole podczas zajęć adaptacyjnych zorganizowanych dla nich pod koniec sierpnia. Wtedy spotkały się tylko ze swoimi wychowawczyniami, teraz wszyscy powitaliśmy ich uroczyście przy dźwiękach muzyki.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom sukcesów oraz wielu okazji do odkrycia talentów, a rodziców zaprosiła do udziału w szkolnym życiu. Ciepłe słowa skierował do wszystkich również ksiądz Jacek Orlik. Do powitania dołączyły się dwie klasy czwarte, które pod opieką Pań Ewy Wasiak i Aleksandry Witczak przygotowały pełną humoru inscenizację.

Po wspólnym spotkaniu na boisku uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

Jak co roku poczet sztandarowy reprezentował naszą społeczność podczas Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego, której gospodarzem tym razem była Szkoła Podstawowa nr 3. Byliśmy również obecni podczas uroczystości przy pomniku ku czci poległych i pomordowanych w latach 1939-1945. Składając wiązankę kwiatów, daliśmy wyraz pamięci o tym, że  pierwszy września to również data historyczna.