Aktualności

waste

Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już naszej klasie. Tak jak wszędzie, tak  i u nas obchodziliśmy przemiły dzień, a mianowicie mikołajki. Tego dnia każdy ubrał się na czerwono i założył mikołajkową czapkę.

Zanim jednak zawitał do na św. Mikołaj, wybraliśmy się na świąteczne warsztaty do Muzeum Archidiecezji  w Gnieźnie. Na początku obejrzeliśmy prezentację na temat historii kartek, pocztówek. Dowiedzieliśmy się, iż nazwę „pocztówka” wprowadził do słownika j. polskiego nasz patron - H. Sienkiewicz. Mogliśmy porównać tematykę wysyłanych kartek świątecznych dawniej, a dziś. Następnie zabraliśmy się do pracy. Każdy z nas pracował samodzielnie. Mieliśmy zaprojektować  Kartkę świąteczną. Pomysły były różne, ale wszyscy chcieli zrobić najpiękniejszą. Pani doradzała nam, abyśmy zastosowali różne techniki plastyczne. Wykonane kartki włożyliśmy do kopert, które również ozdobiliśmy.

Po powrocie do szkoły, czekała nas kolejna niespodzianka: usłyszeliśmy dzwonek św. Mikołaja, a przy naszej sali czekał na nas worek z upominkami. Zanim jednak każdy otrzymał swój prezenty, wysłuchał Opowieści o św. Mikołaju. Obejrzeliśmy też krótki film - W wiosce św. Mikołaja.

Pod koniec  zajęć do klasy zapukał kolejny gość. Okazało się, iż to Tata Natalki, który przywiózł nam  drzewko do sali. Było wiele radości, bo wszyscy chcieli je od razu ubrać.

Tego dnia nasi koledzy z klasy ,obchodzili swoje imieniny (mamy 2 Mikołajów). Życzyliśmy Im dużo uśmiechu i zdrowia.

Gdy skończyliśmy zajęcia, wielu z nas wybrało się na nasz Rynek, by obejrzeć moment zapalenia świątecznej choinki. Dwie dziewczynki z naszej klasy: Magda i Tosia wygrały konkurs na Najładniejszą bombkę świąteczną (konkurs ogłosił Urząd Miasta). Magda zajęła I miejsce, a Tosia - otrzymała wyróżnienie. Ucieszyliśmy się bardzo! Osoby nagrodzone wraz z Panem prezydentem wspólnie zapaliły świąteczną choinkę.

Ten dzień był naprawdę pełen niespodzianek!!

 

godlorp 

 

rodo

power300

 

przycisk

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem