Aktualności

12 czerwca był piękny i słoneczny. Klasy 3b i 3e dzień postanowiły spędzić go w mieście Kopernika. Oprócz zakupu pierniczków i obowiązkowego spacerku ulicami starego miasta robiliśmy mnóstwo ciekawych rzeczy.

 

Ale o tym nasi młodzi redaktorzy:

Dnia 12.06.2018 roku wraz z klasą 3e wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia. Na początku pojechaliśmy do Młyna Wiedzy i doświadczyliśmy tam nowych wrażeń. Byliśmy podzieleni na 5 grup. Moja grupa składała się z: Laury, Oli, Tosi, Marty, Weroniki i Nikodema. W dziale budownictwa zbudowaliśmy tor dla piłki. Następnie autokar zabrał nas do Śródmieścia, gdzie spotkaliśmy się z Panią przewodnik. Zaprowadziła nas pod krzywą wierzę, dom Mikołaja Kopernika, kościół Św. Janów, pomnik Mikołaja Kopernika. Później poszliśmy na dziedziniec Ratusza. Tam pani opowiedziała nam o żabce, która spełnia marzenia. Poszliśmy do fontanny, gdzie były żabki, które trzeba potrzeć od głowy do ogona i pomyśleć życzenie. Później mięliśmy czas wolny by kupić pamiątki. Poszliśmy w grupach na zakupy. Kupiłam magnez z pieskiem Filutkiem, pierniki i szklaną kulę z Mikołajem Kopernikiem. Na koniec pani zaprowadziła nas pod ruiny Zamku Krzyżackiego. Przed wyjazdem zjedliśmy obiad w McDonald's. Nie było miejsca więc siedzieliśmy na podłodze. Było super. Toruń to stare i piękne miasto. Często jeżdżę tam z rodzicami. Kinga kl. 3b

 

12 czerwca klasa 3b wybrała się na wycieczkę do Torunia. Pierwszą atrakcją był Młyn Wiedzy. Bardzo podobało mi się piętro z niebieskimi piankami. Potem poszliśmy oglądać zabytki Torunia razem z panią Ewą. Poszliśmy zobaczyć Krzywą Wieżę i dom Mikołaja Kopernika. Zaciekawił mnie złoty koń i złoty pies. Bardzo podobała mi się również fontanna z żabami. Następnie kupowaliśmy pamiątki. Potem poszliśmy do McDonalda na obiad. Wróciliśmy do autobusu. W czasie drogi do domu dużo rozmawialiśmy i graliśmy na telefonach. To była ciekawa wycieczka. Wojtek 3b

 

12 czerwca 2018 roku wybraliśmy się z klasą 3 E do Torunia. Na początku pojechaliśmy do młyna wiedzy. Tam dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek. Potem poszliśmy zwiedzać starówkę. Po 2 godzinach zwiedzania kupowaliśmy pamiątki i pierniki. Na koniec poszliśmy do MAKA na obiad. I tak skończyła się nasz wycieczka.???? MARTA I LAURA

 

We wtorek z całą klasą byliśmy na wycieczce w Toruniu. Zwiedzaliśmy Starówkę, widzieliśmy pomnik Mikołaja Kopernika. Pani opowiadała nam dużo o Toruniu i o Mikołaju Koperniku. Najbardziej podobało mi się, jak byliśmy w Młynie Wiedzy. Były tam 4 piętra, na każdym było coś innego. Była sala z klockami, z rybami, zabitymi pszczołami, z muszlą ślimaka i dużym domkiem. Kupiłem pamiątki mamie i tacie bardzo się ucieszyli. Bardzo mi się podobało, było ciekawie i zabawnie.????????????Michał

godlorp 

 

rodo

Dziennik elektroniczny

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem