Dnia 13.09.18 r. uczniowie klasy 2b uczestniczyli w warsztatach „ Majsterkowo” organizowanych przez Castoramę w Gnieźnie. Ideą warsztatów jest rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania, pobudzanie wyobraźni a także zwiększenie świadomości ekologicznej. Uczniowie z pomocą pracowników Castoramy wykonali drewniane modele samolotu przy użyciu prostych narzędzi:  młotka i gwoździ. Podczas pobytu pogłębili swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska biorąc udział w konkursach wiedzy. Za wykonane zadania uczniowie otrzymali dyplomy, upominki oraz wykonane samodzielnie modele samolotu.