W sobotę 29 września w Filharmonii Poznańskiej miała miejsce inauguracja 51 sezonu ProSinfoniki zatytułowanego „Muzyka Młoda”. Na pierwszy koncert z tego cyklu pt. „W poszukiwaniu idealnego dźwięku” pojechaliśmy wraz z panią Magdaleną Dutkiewicz oraz panią Małgorzatą Reszko. Był to także jubileuszowy koncert z okazji 50-lecia ProSinfoniki  (i moja trzecia inauguracja). Ten koncert był szczególnie bogaty we wrażenia. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć  wirtuozów: Łukasza Byrdego grającego na fortepianie oraz  Koreankę Bomsori Kim grającą na skrzypcach, przy wsparciu  członków orkiestry Filharmonii Poznańskiej. Soliści grali świetnie, ale  zwłaszcza Kim zachwyciła  słuchaczy, którzy  długo ją oklaskiwali. Mnie osobiście muzyka bardzo przypadła do gustu, co miało pozytywny wpływ na resztę dnia. Dla takich  wrażeń warto w sobotę wstać wcześnie!

Prezes szkolnego koła Pro Sinfoniki  Jakub Zieliński 8A