Aktualności
9 listopada klasy 2a i 2b wyruszyły na wycieczkę do Poznania. Naszym celem był udział w zajęciach w Laboratorium Wyobraźni. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na 3 grupy, po czym każda grupa wraz ze swoim opiekunem udała się na zajęcia. W Pokoju Eksperymentalnym założyliśmy ochronne fartuchy i przystąpiliśmy do bardzo ciekawych doświadczeń. Mogliśmy tu eksperymentować, bawić się i poznawać czym jest fizyka, chemia i biologia. Poczuliśmy się jak prawdziwi naukowcy! W dalszej części udaliśmy się do tzw. Wystawy Czerwonej. Tutaj sprawdzaliśmy wielkość i prędkość bąbelków w różnych roztworach. Przekonaliśmy się jak silna jest próżnia i co sprawia, że kompasy szaleją. Zdobyliśmy trochę wiedzy na temat hydrostatyki, ciśnienia i elektryczności. Nie są to proste sprawy!
Ostatnia część naszego pobytu w Laboratorium, to pobyt w planetarium. Pod ogromną kopułą położyliśmy się wygodnie na poduszkach, a nad nami roziskrzyło się mnóstwo gwiazd. Oglądaliśmy film o małej gwiazdeczce, która poszukiwała planet. Na końcu okazało się, że gwiazdeczka była Słońcem.
Dzięki pobytowi w Laboratorium zrozumieliśmy wiele otaczających nas zjawisk. Była to dla nas bardzo ciekawa lekcja.
 
 

godlorp 

 

rodo

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem