Aktualności
9 listopada klasy 2a i 2b wyruszyły na wycieczkę do Poznania. Naszym celem był udział w zajęciach w Laboratorium Wyobraźni. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na 3 grupy, po czym każda grupa wraz ze swoim opiekunem udała się na zajęcia. W Pokoju Eksperymentalnym założyliśmy ochronne fartuchy i przystąpiliśmy do bardzo ciekawych doświadczeń. Mogliśmy tu eksperymentować, bawić się i poznawać czym jest fizyka, chemia i biologia. Poczuliśmy się jak prawdziwi naukowcy! W dalszej części udaliśmy się do tzw. Wystawy Czerwonej. Tutaj sprawdzaliśmy wielkość i prędkość bąbelków w różnych roztworach. Przekonaliśmy się jak silna jest próżnia i co sprawia, że kompasy szaleją. Zdobyliśmy trochę wiedzy na temat hydrostatyki, ciśnienia i elektryczności. Nie są to proste sprawy!
Ostatnia część naszego pobytu w Laboratorium, to pobyt w planetarium. Pod ogromną kopułą położyliśmy się wygodnie na poduszkach, a nad nami roziskrzyło się mnóstwo gwiazd. Oglądaliśmy film o małej gwiazdeczce, która poszukiwała planet. Na końcu okazało się, że gwiazdeczka była Słońcem.
Dzięki pobytowi w Laboratorium zrozumieliśmy wiele otaczających nas zjawisk. Była to dla nas bardzo ciekawa lekcja.
 
 

godlorp 

 

rodo

Dziennik elektroniczny

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem