Aktualności

waste

W sobotę, 17 listopada odbył się kolejny koncert Pro Sinfoniki z cyklu Muzykoteka Młodego Człowieka. Jak zwykle miał on miejsce w Auli Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu. Koncert nosił tytuł „Muzobajki”. Jego tematem przewodnim były „Bajki i przypowieści” oraz „Bajki nowe” Ignacego Krasickiego. Biskup Krasicki był wybitnym reprezentantem polskiego oświecenia, napisał wiele utworów, pośród których bajki przysporzyły mu sławy w całej Europie.

Podczas koncertu wysłuchaliśmy utworów Vivaldiego, Mozarta, Rousseau i Dankowskiego, podczas których sześcioro tancerzy prezentowało różne choreografie inspirowane „Bajkami”. Pomiędzy utworami odgrywane były scenki teatralne, które ukazały, jak bardzo różni się teraźniejsza młodzież od tej z z czasów biskupa Krasickiego. Udział w nich brali: Tomasz Piotrowski jako student, przedstawiciel nowoczesnego teleinformatycznego podejścia do realiów i obowiązków życiowych oraz Krzysztof Szaniecki w roli jego nauczyciela, reprezentującego „lekko podstarzałą”, tradycyjną szkołę.

Mnie osobiście taka formuła koncertu, czyli sceniczne połączenie muzyki i tańca, bardzo się spodobała. Jestem ciekawy, czym zaskoczą nas artyści w trakcie naszego kolejnego spotkania.

Dla przypomnienia dodam, że Ignacy Krasicki w pewnym sensie jest gnieźnianinem. Wprawdzie został pochowany w katedrze w Berlinie, ale w roku 1829 został przeniesiony i spoczywa do dziś, w Katedrze Gnieźnieńskiej.

Jakub Zieliński 8A

godlorp 

 

rodo

power300

 

przycisk

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem