Przed Wigilią Bożego Narodzenia klasy pierwsze udały się do krainy św. Mikołaja. Świąteczna Kraina w Lednicy to miejsce wyjątkowe, magiczne, stworzone specjalnie dla dzieci. Z pomocą elfów dzieci przeżyły ciekawe atrakcje: Żywa Szopka, spotkanie z najmądrzejszym elfem w Wiosce i zwiedzanie Lapońskiej osady, komnata tradycji, do której dostaliśmy się labiryntem czasu, warsztaty, podczas których wykonaliśmy ozdoby, Igloo Olafa, a w nim interaktywny teatrzyk i oczywiście najważniejszy punkt programu – Chatka Świętego Mikołaja.

Pełni wrażeń wróciliśmy do Gniezna.