11 stycznia br. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez   Komendę Powiatowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. Zajęcia składały się z dwóch modułów.  W trakcie pierwszego uczniowie dowiedzieli się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, obejrzeli wyposażenie pojazdów oraz niezbędne  w jego  zawodzie urządzenia ułatwiające pracę. Podczas drugiego modułu uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z użyciem  mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego. Dzięki innowacyjnej, multimedialnej makiecie, trzypiętrowego budynku, uczniowie mogli doświadczyć  za po mocą sterowania aplikacją wielu scenariuszy pożarowych w przygotowanych pomieszczeniach . Zadymione pomieszczenia,  płomienie stymulowane diodami oraz efekty dźwiękowe bardzo realistycznie  odzwierciedlały prawdziwy pożar. Dzięki zajęciom uczniowie utrwalili wiedzę jak zachować się właściwie w czasie pożaru, jak należy reagować na pożarowe sygnały, jak bezpiecznie wydostać się z budynku, w którym pojawił się pożar.

Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych i pełnych wrażeń zajęciach z użyciem mobilnego symulatora zagrożeń.