W rześki poranek, 2 września przywitaliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Z uśmiechem na twarzy i w galowych mundurkach stawili się dziś w szkole uczniowie, nauczyciele i rodzice. W tym roku w szeregi uczniów przyjęliśmy dwie klasy pierwsze, które radośnie kroczyły za swoimi nowymi wychowawczyniami p. A. Lisiecką oraz p. A. Frankowską. Na naszą uroczystość przybyli w tym roku także Zastępca Prezydenta Miasta pan Michał Powałowski oraz ksiądz Jacek Orlik. Pani dyrektor Elżbieta Zacholska powitała zebranych i przypomniała o przypadającej w tym roku 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, prosząc o uczczenie ofiar chwilą ciszy. Prezydent w swoim przemówieniu życzył wszystkim uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Po części oficjalnej zebrani obejrzeli krótki występ w formie pantomimy, w którym zwrócono uwagę, że szkoła nie musi być smutna, nudna i męcząca – można tu odkrywać świat i czerpać z tej wiedzy inspiracje do działania. Warto współpracować a nie rywalizować. W nowym roku szkolnym wszystkim uczniom życzymy przyjemności podczas zdobywania wiedzy, a nauczycielom i rodzicom dużo satysfakcji.