31 października w Hali Widowiskowo-Sportowej GOSIR w Gnieźnie odbyła się wspaniała uroczystość - ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Najpierw jednak poszczególne sekcje: naukowa, przyrodnicza oraz plastyczna, musiały zmierzyć się  z zadaniami, które przygotował dla nich Pan Kleks. Dzieci odgadywały zagadki tematyczne, układały puzzle oraz wykazywały się znajomością pierwszych liter. Za każde zadanie otrzymywały punkty w postaci piegów. Zmaganiom uczniów bacznie przyglądali się zgromadzeni na widowni rodzice. Po odczytaniu tekstu ślubowania, pani Dyrektor Szkoły dokonała uroczystego pasowania. Potwierdzeniem przyjęcia do społeczności szkolnej były okolicznościowe dyplomy. Od tej chwili pierwszoklasistów można oficjalnie wpisać w poczet uczniów naszej szkoły. Liczymy na to, że dotrzymają swoich zobowiązań i będą dbać o dobre imię klasy i szkoły, zaś swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom.