W świecie, w którym liczy się osobisty sukces i rywalizacja, zapominamy czasem o tym, co najważniejsze – o tym jak powinniśmy się do siebie odnosić. Dlatego 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Wszyscy zaangażowali się w liczne zadania, które zaproponowały panie: Justyna Góralska-Meller i Mariola Kaczmarek. Wychowawcy realizowali zajęcia wychowawcze oparte na bajkach oraz filmach. Dzieci projektowały „życzliwe kartki”, które wrzucały do „Skrzynki życzeń i pozdrowień”, a następnie mogły liczyć na to, że trafią one do adresata. Roześmiane buzie odbiorców kartek były najlepszym podsumowaniem tej akcji.

Powstało również „Szkolne drzewko życzliwości i pozdrowień”, na którym pojawiły się kartki z miłymi słowami, hasłami i pozdrowieniami.

Młodzież pokazała także, że życzliwość jest im bliska, przygotowując „Order życzliwości”, który stanowił ozdobę uczniowskiego stroju i wyrażał pozytywny stosunek do ludzi i świata.

Natomiast na drzwiach sal lekcyjnych, w których spędzamy razem tak wiele czasu, zostały zawieszone symbole życzliwości przygotowane przez uczniów. Dzięki temu utworzona została „Szkolna Aleja Życzliwości”. Można ją obejrzeć na filmiku załączonym do tego artykułu.

Dzień Życzliwości w naszej szkole przypomniał nam, jak ważny jest drugi człowiek i to, jak się do siebie odnosimy. Nie zmarnujmy tej lekcji życia.