Aktualności

waste

W świecie, w którym liczy się osobisty sukces i rywalizacja, zapominamy czasem o tym, co najważniejsze – o tym jak powinniśmy się do siebie odnosić. Dlatego 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Wszyscy zaangażowali się w liczne zadania, które zaproponowały panie: Justyna Góralska-Meller i Mariola Kaczmarek. Wychowawcy realizowali zajęcia wychowawcze oparte na bajkach oraz filmach. Dzieci projektowały „życzliwe kartki”, które wrzucały do „Skrzynki życzeń i pozdrowień”, a następnie mogły liczyć na to, że trafią one do adresata. Roześmiane buzie odbiorców kartek były najlepszym podsumowaniem tej akcji.

Powstało również „Szkolne drzewko życzliwości i pozdrowień”, na którym pojawiły się kartki z miłymi słowami, hasłami i pozdrowieniami.

Młodzież pokazała także, że życzliwość jest im bliska, przygotowując „Order życzliwości”, który stanowił ozdobę uczniowskiego stroju i wyrażał pozytywny stosunek do ludzi i świata.

Natomiast na drzwiach sal lekcyjnych, w których spędzamy razem tak wiele czasu, zostały zawieszone symbole życzliwości przygotowane przez uczniów. Dzięki temu utworzona została „Szkolna Aleja Życzliwości”. Można ją obejrzeć na filmiku załączonym do tego artykułu.

Dzień Życzliwości w naszej szkole przypomniał nam, jak ważny jest drugi człowiek i to, jak się do siebie odnosimy. Nie zmarnujmy tej lekcji życia.

godlorp 

 

rodo

power300

 

przycisk

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem