Nasza uczennica Zosia Wróblewska- pasjonatka czytania i młoda pisarka- była Ambasadorką Czytania podczas II Pikniku Czytelniczego  Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, który odbył się 30 sierpnia 2020 r. w Dolinie Pojednania. Zosia wystąpiła na scenie wraz ze swoją byłą wychowawczynią Panią Katarzyną Konieczką  i podczas rozmowy opowiedziała o swoich literackich zainteresowaniach.

Dziewczynka jest nie tylko czytelniczką, ale też aktywną uczestniczką targów książek, spotkań z autorami.   Ma za sobą debiut pisarski i pierwsze spotkanie autorskie.

Napisała książkę "Tajemnica placu zabaw" będącą kontynuacją przygód Lassego i Mai z popularnej serii książek dla dzieci "Tajemnica Lassego i Mai".

Na pikniku pojawiła się też  ulubiona pisarka Zosi - Pani Eliza Piotrowska, z którą dziewczynka jest zaprzyjaźniona.  Wspólnie opowiedziały o serii książek o Cioci Jadzi autorstwa Pani Elizy, a nawet zaprezentowały fragment części „Ciocia Jadzia na wsi”.

Pisarka głośno wyraziła zachwyt nad talentem autorki „Tajemnicy placu zabaw”, zapewniła, że jest gotowa objąć tak zdolną młodą pisarkę opieką literacką i wspierać ją.

Zosiu, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!