Serdecznie zapraszamy na festiwal filmów dokumentalnych Fundacji HumanDOC. Wśród najlepszych i nagradzanych światowych dokumentów znajdziemy niezwykłe opowieści z wielu zakątków światafantastyczne zdjęcia, czarujących bohaterów i historie, których nie wymyśliliby najlepsi scenarzyści. Festiwal HumanDOC to skupiony wsoczewce obraz świata.

W dniach od 14 – 17 grudnia o godzinie 18.00 będziemy udostępniać jeden film. 

Dziś przedstawiamy film  - Można Panikowaćdokument, który zachwycił całą Polskę.

Zapraszamy na ciepłą opowieść o polskim naukowców, prof. Szymonie Malinowskim - klimatologu, którego głos dt. zmian klimatu dopiero dzięki wystąpieniu przed kamerą zaczął być słyszalny. Prof. Malinowski w prostych słowach opowiada co aktualnie dzieje się na naszej planecie i czy jest się czym przejmować. Film pokazuje również zaangażowanie polskich uczniów w kwestie klimatyczne.

https://www.youtube.com/watch?v=osm5vyJjNY4&fbclid=IwAR1dtBte0kKtVvhYRXGgKWOgrIurF2tLAb888z3fxhgfrHLiNt3iXxf2Jow

Wojna o Smog - na YT bez konieczności logowana się https://www.youtube.com/watch?v=6W-l7MYndgs "Oni nie znają naszej sztuki" Sztuka mówi o wolności! 🚀 Zapraszamy na pokaz dokumentu w reż. Pauliny Zając pt. Oni nie znają naszej sztuki. Graffiti w Kenii. Zobaczcie jak street art wygląda w innych zakątkach świata i jaką mam moc oddziaływania. https://vod.humandoc.pl/v/oni-nie-znaja-naszej-sztuki-graffiti-w-kenii,20.html wtorek 15.12.20 godzina 18.00 "Sztuka. Ostatni bastion nadziei - czy koncert może pomóc ocalić przyrodę?" Zapraszamy na pokaz dokumentu "Trzy Sztuki w Antarktyce" o niezwykłej polskiej wyprawie na Antarktykę, gdzie artyści zagrali najmniejszy koncert świata. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na piękno dzikiej przyrody, które możemy stracić. Niepowtarzalne zdjęcia z krańca świata plus najlepsi polscy artyści. Zobaczcie koniecznie https://vod.humandoc.pl/v/trzy-sztuki-w-antraktyce,19.html środa 16.12.20 godzina 18.00 Sztuka dokumentu https://vod.humandoc.pl/v/sztuka-dokumentu-masterclass-z-eliza-kubarska,49.html czwartek 17.12.20 godzina 18.00